MASZTY I INSTALACJE ANTENOWE

Jednym z najistotniejszych elementów decydujących o rzeczywistym zasięgu łączności radiowej każdego radiotelefonu bądź systemu radiołączności są odpowiednio dobrane w procesie projektowania anteny, drogi kablowe, instalacje ochronne i powiązane z nimi wieże, maszty lub konstrukcje wsporcze zapewniające odpowiednią wysokość zawieszenia anten, stosowną do wymagań dla danego obiektu ochronę odgromową i przeciwprzepięciową, klasę palności (tunele) oraz bezpieczeństwa, dostępu i ochrony przed upadkiem dla służb utrzymania i konserwacji.

Nasi specjaliści zapewniają pełne wsparcie na każdym etapie realizacji procesu inwestycyjnego od opracowania koncepcji poprzez wykonanie badań propagacji do celów projektowych, wykonanie projektów wykonawczych w tym niezbędnych obliczeń konstrukcji wież i/lub masztów i powiązanych fundamentów, dostawę, zabudowę, wyrównanie potencjałów masztu z obiektem i/lub urządzeniem radiowym, wykonanie niezbędnych pomiarów (uziomów, betonu, zagęszczenia gruntu, instalacji antenowych, itp.), odbiory, po serwis i utrzymanie zgodnie z harmonogramem wymaganych przepisami przeglądów i konserwacji tego typu instalacji, urządzeń i obiektów.

Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami - od stosowanych obecnie powszechnie, wież strunobetonowych jedno lub wielosegmentowych, masztów kratowych i słupów wielokątnych, po lekkie aluminiowe konstrukcje wsporcze, anteny dookólne i kierunkowe oraz anteny taborowe, kable fiderowe i jumpery, kable promieniujące (cieknące) do tuneli, kombajnery, splitery, przemienniki i repeatery, złącza, ochronniki, uchwyty i sprzęt pomiarowy (...)

Nasi instalatorzy posiadają wszelkie niezbędne badania i certyfikaty dopuszczające zarówno do pracy na wysokości jak i w ciężkich warunkach kolejowych. Wykonujemy instalacje antenowe zarówno na wysokich wieżach i masztach jak i na wszelkiego rodzaju lokomotywach, drezynach i innych pojazdach kolejowych, a także w tunelach, wiaduktach, itp.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji skomplikowanych projektów mających na celu zapewnienie łączności radiowej m.in. w tunelach i podziemnych stacjach kolejowych, bądź likwidacji braku dostatecznych zasięgów łączności radiowej m.in. pod wiaduktami oraz innymi naturalnymi i nienaturalnymi przeszkodami jak m.in. wzniesienia, wąwozy, lasy, gęsta zabudowa, węzły komunikacyjne (...) Nasze urządzenia i systemy radiołączności obsługują m.in. tunel kolejowy na Okęcie, tunel średnicowy oraz podziemne dworce i stacje kolejowe w Warszawie, poprawiają zasięgi pomiędzy Gdynią a Wielkim Kackiem (...) W trakcie budowy są kolejne obiekty, tunele i dworce kolejowe m.in. w Łodzi i Warszawie zachodniej, projektowane dla węzłów KDP i CPK.

^ Do góry
Korzystając ze strony zgadzasz się na przechowywanie cookies