Czwartek, 11 sierpnia 2022 English o nas galeria kontakt pliki mapa strony strona główna
Strona główna / Home page kontakt
Radiotelefony i akcesoria Radiotelefony dla kolejnictwa Systemy dyspozytorskie Sieć trankingowa MOBINET Serwis

« Przeglądaj menu z lewej...

Radiotelefony dla kolejnictwa

Pyrylandia F-747 (pociągowy i bazowy)

Radiotelefony: F-747M pociągowy i F-747S stcjonarny przeznaczone są do pracy w dyspozytorskich sieciach łączności radiowej w ramach funkcjonującej na PKP radiotelefonicznej sieci pociągowej pracującej w paśmie VHF (136-174 MHz). Stworzone specjalnie na potrzeby kolejnictwa zapewniają łączność radiową pomiędzy radiotelefonami stacjonarnymi (np. dyspozytorzy ruchu), przewoźnymi - pociągowymi, (np. obsuga pociągów, lokomotyw) oraz przenośnymi (np. służby terenowe). Radiotelefony F-747 wyposażone są w układy nadawania i odbioru sygnalizacji tonowej ZEW 1, ZEW 2, ZEW 3 oraz sygnału Radio-Stop (Alarm):
Manipulator  radiotelefonu pociągowego F-747M - zabezpieczony przed przypadkowym naciśnięciem czerwony przycisk Alarm służący do wysyłania sygnału Radio-Stop (Alarm);
- układ kodująco-dekodujący sygnał Radio-Stop oraz wyjście sterujące (24VDC) załączeniem pokładowych urządzeń samoczynnego hamowania pociągu (SHP).
Wysłanie/odbiór sygnału Radio-Stop umożliwia zdalne zahamowanie wszystkich pojazdów szynowych, znajdujących się w zasięgu radiotelefonu nadającego sygnał Radio Stop, wyposażonych w układ dekodowania i odbioru sygnału Radio Stop (Alarm) sprzężony z układem SHP. Radiotelefony F-747M i F-747S są wykorzystywane do pracy w systemach zdalnej łączności dyspozytorskiej - analogowej w paśmie 150MHz oraz cyfrowej GSM-R.

Radiotelefony przewoźne mogą być wykorzystane m.in. do automatycznego przekazywania danych o swym aktualnym położeniu GPS/GPRS.

Manipulator F-747S radiotelefonu stacjonarnego

Rodzina radiotelefonów F-747 została zaprojektowana w związku z zapotrzebowaniem na nowoczesny radiotelefon specjalizowany dla Polskich Kolei Państwowych (PKP). Oferowane przez naszą firmę radiotelefony spełniają wszystkie punkty zawarte w "Wymaganiach techniczno - eksploatacyjnych na radiotelefon pociągowo-stacyjny dla potrzeb PKP" zatwierdzone przez Naczelnego Dyrektora Automatyki i Telekomunikacji DG PKP z dn. 09.05.97r.

Poprzez zmianę oprogramowania można każdy z radiotelefonów tej rodziny przystosować do potrzeb innych użytkowników pracujących w zakresie częstotliwości (136 - 174) MHz oraz GSM-R.

Maxon SL70-R (przenośny)

Dedykowany do zastosowania na PKP radiotelefon przenośny. Posiada Świadectwo Dopuszczenia do Eksploatacji na PKP wydane przez GIK (obecnie UTK).

Motorola CP340 (przenośny)

Radiotelefon posiada Świadectwo Dopuszczenia do Eksploatacji na PKP wydane przez UTK (Urząd Transportu Kolejowego). Może być pełnoprawnie użytkowany na PKP oraz w firmach i urzędach związanych z kolejnictwem.


 © Copyright Pyrylandia 2005-2022 » »  » [ 921875 ] unikalnych odwiedzin Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 
 
Korzystając z zasobów naszej strony, zgadzasz się na przechowywanie plików cookies przez Twoją przeglądarkę.